Toparla.Com

Yasaklı Sitelere Girme Programı Resimli Anlatım

Aradığınız konuyu bulup siteye yönlendiğinizde bu siteye erişim mahkeme kararı ile yasaklanmıştır ekran ile karşılaştığınız çok olmuştur. Yasaklı sitelere erişim olarak ayarları ile ilgilidir. değiştirme yöntemleri ile bütün yasaklı sitelere girebilirsiniz. İnternet deneyimi fazla olmayan kişiler için sitelere giriş programı ile de çözüme ulaşılabilir. Yasakların başladığı günlerde yasaklanmış sitelere girme hepimiz için büyük dert olmuştu. Peki, yasaklı sitelere nasıl girilir? Bu yazımızda genellikle illegal içerikler ile ilgili aramalarımızda sık karşılaştığımız site erişim yasağı mesajını yasaklı sitelere girme programı ile nasıl aşabileceğimizi ve yasaklı sitelere girme DNS ayarları nasıl yapılır bunu ele alacağız. Sitelerin yasaklanmasında genel olarak bu siteye yönlenen Türkiye DNS aralığı mahkeme kararı sayfasına yönlendirilerek yapılmaktadır. Yasaklanmış sitelere girmek için DNS ayarlarımızı Türkiye dışı numaraya yönlendirmemiz gerekir. Bunu kendimiz ağ bağlantıları ayarlarımızdan yapabileceğimiz gibi bu işi bizler için yapan yasaklı sitelere giriş programları ile de yapabiliriz.

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir?

Mahkeme kararı ile yasaklanmış yasaklı sitelere giriş için iki yöntem kullanabileceğimizi anlattık. Yasaklı sitelere giriş DNS ayarları ile daha pratik ve bilgisayarı yormadan yapılabilir. Yasaklı sitelere giriş 2012 yılında değişmeyen bir yöntemdir. Erişimi engellenmiş sitelere program ile girmek erişim hızımızı biraz yavaşlatabilir. Ayrıca bu programların bazı yan etkileri de olabilir. için yasak sitelere giriş DNS’lerini kullanmak her zaman daha avantajlıdır. Ayrıca bu iş için kurulmuş bazı yasaklı sitelere giriş sitesi hizmetleri de bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere yasaklı sitelere giriş DNS 2012 değişmeyen servisleri sizlerle paylaşacağız. Dediğimiz gibi yasak sitelere giriş DNS değiştirerek daha pratik bir biçimde yapılabilir. Yasak sitelere giriş 2012 yönteminde de bu ayarları kullanacağız. Ayrıca yazımızda sizler için etkin ve hızlı bazı DNS demetlerini de sunacağız. Yasaklı sitelere giriş DNS ayarları hemen herkesin kolay bir biçimde yapabileceği bir işlemdir. DNS ayarları mahkeme kararıyla yasaklanmış sitelere girişimizi daha etkin bir biçimde sağlayacaktır. Ayrıca proxy siteler kullanarak erişimimizde yaşanacak yavaşlamayı da önlemiş oluruz. Bu tür sitelere erişim için yabancı DNS adresleri kullanacağız.


Eğer yasaklı sitelere giriş programları kullanmayacaksak ki bunu tavsiye ediyoruz, DNS ayarlarımızı nasıl değiştirebileceğimizi anlatmaya başlayalım. DNS ayarlarını değiştirmek internet hızınızda bir yavaşlamaya sebep olmayacaktır.

Öncelikle Başlat > Ayarlar > Ağ Bağlantıları yolunu takip ederek ayarları yapacağımız sayfaya ulaşıyoruz. Aynı yere ağ bağlantılarına sağ tıklayıp özellikler diyerek de ulaşabiliriz. Bu pencerede karşımızda “Yerel Ağ Bağlantısı” simgesi bulunmalıdır. Bu simgeye sağ tıklayarak “Özellikler” diyoruz. Açılan özellikler penceresinde yer alan “İnternet İletişim Kuralları (TCP/İP)” seçeneğine çift tıklıyoruz.

Açılan sayfada sabit IP alabileceğimiz ve DNS ayarlarını elle yapabileceğimiz bir pencere açılıyor. Burada IP seçeneklerini hiç değiştirmeden “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini işaretliyoruz. Gördüğünüz gibi DNS satırları böylece aktif hale geliyor. Bu satırlara aşağıda belirteceğimiz DNS adreslerinden birini yazarak tamam diyoruz. İşlem tamam.

Yasaklı Sitelere Giriş DNS Adresleri
İşlemi yapmayı anladıysak şimdi DNS satırlarına hangi rakamları yazacağımızı anlatabiliriz. Bu konuda oldukça geniş bir seçenek bulunmaktadır.

“Yeğlenen DNS sunucusu” karşısına: 4.2.2.1

“Diğer DNS sunucusu” karşısına da: 4.2.2.2 yazıyoruz.

Bu DNS sunucusu bilinen en iyi seçeneklerden birisidir.

Bunun dışında bilinen belli başlı DN sunucuları şunlardır:

4.2.2.2 ve 4.2.2.3

4.2.2.4 ve 4.2.2.5

Google Public DNS Adresleri

8.8.8.8

8.8.4.4

Norton DNS Adresleri

198.153.192.1

198.153.194.1

DNSadvantage DNS Adresleri

156.154.70.1

156.154.71.1

Comodo DNS Adresleri

156.154.70.22

156.154.71.22

Be Sociable, Share!

Benzer Konular:

Firefox 10 Sürümünü Çıkardı
İnstagram Nedir? Nasıl Kullanılır?
Googlede Geç İndex Alma Sorununun Kesin Çözümü
Facebook'ta Paylaş

, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>© Toparla.com - Tüm Hakları Saklıdır. 6.403 views