Toparla.Com

Acronis True İmage Nedir Nasıl Kurulur Resimli Anlatım

Acronis true ımage nedir diyeceksiniz bu program format attıktan sonra sisteminizi cd ye yedekliyor ve sonra bilgisayarınızda herhangi bir sorun olduğunda cdyi takıp format attığınız hale getirebilirsiniz.

                                                bize faydası nedir?

Bize faydası ilk önce format atmayı bilmeyenler 30-35 tl verip tekrardan format attırmak zorunda kalıyor az bir para değil günümüzde 35 bu programdan sonra format attırmaya götürmüyeceksiniz cd yi takıp formatın atıldığı tarihe çevirebileceksiniz sistemi.

Format atmak hem harddiskinizin ömrünü kısaltır hemde vaktinizi öldürür sonuçta sadece format atmakla bitmiyor sorunlar her donanımın ayrı ayrı driverleri yükleniyor kimisi oluyor kimi driver etmiyor ayrıca onlarca işe yarayan programları kurayım derken 2-3 saatiniz gidiyor ama bu programda 10-15 dakika kısa bir sürede bilgisayarınıza format atılmış oluyor driver yükleme derdide kalmıyor.

                        Acronis 9 Resimli Anlatım (Sistem Geri Yükleme)

Acronis True sisteminizdeki diskleri yedekleyebilir, yedeklemelerinizi geri alabilir ve tam disk kopyalaması yapabilirsiniz. Yedekleme programları arasında yapılan karşılaştırmalara hemen hemen tüm testlerde birinci sıraa yer almaktadır.

 •  Çevrimiçi disk yedekleme oluşturabilme
 •  Yedekleme kayıtlarına bakma
 •  Otomatik yedekleme planlama
 •  Disk yedeği doğrulama aracı
 •  Disk sürücüsü kopyalama ve yükseltme
 •  Çoğalan disk yedeklemeleri oluşturma
 •  Kişisel dosya ve klasörler da sistem girişlerini geri
 •  Güvenlik bölgesi(Diskinde yedeklenen dosyaları saklayamayacak kullanıcılar için)
 •  Başlangıç kurtarma yöneticisi
 •  Tüm boyutlardaki diskler için
 •  Geri almadan sonra sistem dosyalarını denetleme
 •  Şifre koruması
 •  Kullanıcı tanımlı sıkıştırma düzeyleri
 •  Tüm düzeylerdeki IDE ve SCSI RAID denetim desteği
 •  Bölüm tipini, dosya sistemini değiştirme

                                   Boot CD Oluşturma (Kurtarma CD’si)
Eğer Windowz tamamen çöktüyse yani simsiyah bir ekran varsa işte bu CD orada işe yarıyor… Ondan sonra, yani açtıktan sonra dosyalarınızın yedeğini alabilirsiniz. Mesela belgelerimde önemli dosyalarınız var, önce onları D’ye yedekliyorsunuz ondan sonra önceden yedeklediğiniz sistemi bütün programları ile birlikte geri yüklüyorsunuz.

Yedek Alma
Temiz bir sistem kurdunuz. A’dan Z’ye gerekli bütün programlarınızı ve driverlerinizi de kurun. Sonra bununla yedek alın. Sonra ola ki windowsunuz çöktü veya virüsler bastı işte bu yedeği daha aşağıda anlattığım gibi geri yüklüyorsunuz. 10 dakikanızı almaz.

                                                       Sistem Geri Yükleme
Bu program ile yedek aldınız. Bu yedekte temiz bir windows ve gerekli bütün programlarınız kurulu. İster windows açıldıktan sonra ister sistem açılmadan Kurtarma CD’si yardımı ile yedeği geri yükleyebilirsiniz.


Dosya Kurtarma
Farz edelim ki windosunuz hiç açılmıyor ve önemli dosyalarınızda var kurtarmak istediğiniz. Daha önceden Kurtarma CD’si de yaptınız. Yedekte almış olabilirsiniz ama bu iş için şart değil. Kurtarma CD’si ile DOS ortamında Acronisi başlatarak önemli dosyalarınızın yedeğini D’ye atabiliyorsunuz. İnternette bu programla ilgili yazılarda bu olaya vurgu yapılmıyor ama bence en önemli özelliği budur.

Acronis true ımage indirmek için aşağıdaki indir tuşuna basınız…

                         Acronis true ımage indir

Be Sociable, Share!

Benzer Konular:

XP Hızlandırma Yolları Ve Ücretsiz Programı
Yeni iPad Sorunları Hataları
Bilgisayarımızın Yavaş Çalışmasının Neden Olacak Etkenler Nelerdir !
Facebook'ta Paylaş

, , , , , , , , , , , , ,

One Response to “Acronis True İmage Nedir Nasıl Kurulur Resimli Anlatım”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>© Toparla.com - Tüm Hakları Saklıdır. 3.298 views